Uçak Bileti ve Uçuş Mili Kazandıran Kredi Kartları

By  |  0 Yorum

Kredi kartları, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak için birçok hizmet çeşidi ile kullanıma açılmaktadır. Uçak bileti ve uçuş mili kazandıran kredi kartları da bu kredi kartı çeşitlerinden bir tanesidir. Bu kredi kartlarını kullanan kişiler her yaptıkları alışverişte puan biriktirmekte ve alışveriş yaptıkça uçak bileti alabilecekleri miller veya doğrudan belirli bir alışveriş rakamını harcamaları halinde uçak bileti hakkı kazanmaktadırlar.

Uçak bileti ve Uçuş mili kazandıran kredi kartları hemen hemen her bankada farklı isimler altında kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumdadır. Sıkça seyahat eden insanların daha fazla tercih ettiği bu kartlar kullanıcılarına uçak biletinin yanı sıra başka konularda da yardımcı olmaktadır. Bu kartların sağladığı en büyük avantajlardan biri de havaalanlarında kartın anlaşmalı olduğu mağazalardan indirimli alışveriş yapabilmektir. Aynı zamanla bu kartların kullanıcıları havaalanlarında VIP bölümlerde uçaklarının kalkmasını bekleyebilir, uluslararası uçuşlarda aktarma süresini bu özel bölümlerde değerlendirebilirler. Bu kredi kartları kullanıcılarına havaalanlarında uygun transfer hizmetleri de sağlamaktadır.

Uçak bileti ve uçuş mili kazandıran kredi kartları kullanan kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bazı bankalar kazanılan millerin kullanım süresini yıl içerisinde harcanmak üzerine koşullandırmaktadır. Yani bu yıl içerisinde kullanmadığınız uçuş milleriniz ve uçak biletleriniz bir sonraki yıla aktarılmayacak ya da kazandığınız bilet ve millere belirli bir kullanım süresi atanacaktır. Millerinizi ve biletlerinizi tanımlanan süre içerisinde kullanmadığınızda kullanım haklarınız yanabilmektedir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir