Ticari Araçlar İçin Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

By  |  0 Yorum

Günümüzde tüketimin artması ve hayat standartlarının da yükselmesi ile birlikte insanlar nakit para ihtiyaçlarını kredi çekerek gidermekte, ev, araba ya da iş kurmak için bankaların vermiş olduğu uzun vadeli kredilerden yararlanmaktadır. Yalnız göz önünde bulundurulması gereken kredi çekilirken bankanın avantajları iyi araştırılmalı ve en uygun banak seçilmelidir. Taşıt kredilerinde de her bankanın kendine özel faiz ve vade oranları vardır. Peki, ticari araçlar için taşıt kredisi nasıl alınır?

Ticari araçlar için taşıt kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı aslında diğer kredi çekme yolarından çokta farklı değildir. 0 ya da ikinci ek ticari araçlar için bankalar kredi verebilmektedirler. Bu kredi tipinde maksimum vade 60 ay gibi bir süredir ve aracın %75’ine kadar kredi kullanmak imkânı bulunmaktadır. Tabi bu oran bankadan bankaya değişebilir. Ayrıca ticari kurumun bankalar ile aktif çalışması ve bir pürüz yaşanmamış olması gerekmektedir.

Ticari araçlar için taşıt kredisi nasıl alınır? Otobüs, tır, kamyon, minibüs, otobüs, panelvan gibi araçlar ticari araç kapsamına girmektedir. Gerçek ve tüzel kişiler bu krediyi kullanabilirler. Kurumsal başvurular için son 3 yıla ait bilanço, vergi levhası ve ticaret belgesi gerekmektedir. Bu belgeler ile bankalara ticari taşıt kredisi için başvurulabilir. İş makineleri için bankalar kredi kullandırmamaktadır. Bu araçlar için işletme kredisi adı altında sağlanmaktadır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir