Ticari Araçlar İçin Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

By  |  0 Yorum

Araç krediler 48 ay vadeli olarak verilmekte olup bu kredilerin verilebilmesi bazı şartlara bağlanmıştır. Öncelikle kredi çekecek kişinin bankaların kara listesine girmiş olmaması, kredi notunun düşük olmaması, düzensiz kredi ödemelerinin olmaması, kredi kartları yüzünden sorun yaşamaması gibi müşteri güveninin sağlayan özelliklerinin olması gerekmektedir. Daha sonra da kredi verilecek olan aracın gerekli şartları sağlaması lazımdır. Aracın yaşı ise burada en önemli faktördür. Tabi bir de ticari araç kredisi söz konusudur. Peki, ticari araç kredisi nasıl alınır? Bunun için aracın ticari faaliyet yapacağının belgelendirilmesi öncelikli işlemdir.

Ticari araç kredisi nasıl alınır diye merak edenlere aslında ticari araç kredisi olmadığını söylemek yerinde olacaktır. Çünkü bankalar böyle bir krediyi ticari faaliyet olarak görmektedir bu nedenle de çekilen kredi ticari faaliyet kredisidir. Bunun için de mutlaka bir firma, işletme belgesinin bankaya sunulması gerekir. İşletme ile ilgili olan firma sirküleri, vergi levhası, ticaret odası kaydı, firmanın resmi gazetesi vs. gibi işletmenin yasal bir kuruluş olduğunu belgeleyen dokümanların bankaya sunulması ile araç kredisi ticari araç kredisi altında incelenmektedir ve sorun görülmediği taktirde kredi verilmektedir.

Kısaca açıklamak gerekirse ticari araç kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtı tam olarak firma olduğunun belgelenmesi ile bu kredi alınmaktadır. Sonuçta yapılacak olan ticarettir ve bankalarda bunu gözeterek ticari kredi, kobi kredisi vs. adı altında krediyi vermektedir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir