Taşıt Kredisi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir

By  |  0 Yorum

Kişiler ev ya da araba sahibi olmak istediklerinde gerekli sermayeye sahip değilseler kredi alarak bu ihtiyaçlarını gidermektedirler. Çoğu zaman da krediler onaylanmakta ve bu konu ile ilgili sorun yaşanmamaktadır. Günümüzde ekonomik koşullar, gelir seviyesi ve pahalılık gibi faktörlere bağlı olarak ev ya da araba sahibi olmak çok kolay olmamaktadır. Devir birikim devri değildir ve gelen bir çırpıda gitmektedir. Borç yiğidin kamçısıdır diye düşünenler için krediler kurtarıcı olmakta ve herhangi bir mal alınacağı zaman kredi başvuruları yapılmaktadır. Bu krediler içinde taşıt krediler azami dört sene geri ödemeli olarak verilmektedir ve verilmesi de bazı şartlara bağlanmıştır. Peki, taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir? Bu sorunun yanıtı tamamen alacağınız taşıtta gizlidir.

Kolay kolay reddedilmeyen kredi başvuruları içinde taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir sorusuna cevap arıyorsanız büyük bir ihtimalle alacağınız araçla ilgili şartları karşılayamama söz konusudur. Çünkü bankalar ikinci el arabalar için kredi verirken arabaların yaşına bakmaktadır ve kimi 5 kimi de 3 yaştan büyük arabalar için kredi vermemektedir. Burada bankalar arabanın model yılına bakmaktadır.

Eğer araba ile ilgili bir sorun yok ise taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir sorusuna yanıt müşteri ile ilgili bir problemin olduğudur. Kara listede yer alan, kredi ödemeleri düzensiz ve kredi notu düşük olan kimselere de bankalar kredi vermeyi istememektedir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir