Senetle Araba – Peşinatsız Araba

By  |  2 Yorum

  • SENETLE ARABA – PEŞİNATSIZ ARABA

Elinizde hiç nakit paranız yok ama bir araba sahibi mi olmak istiyorsunuz? Çok kolay bir araba sahibi olabilirsiniz.Üstelik bunun için kredi çekmenize de gerek kalmayacak.Peki nasıl bu şekilde bir araba sahibi olursunuz bu yazıda size bunu anlatacağım.


  • PEŞİNATSIZ NASIL ARABA SAHİBİ OLABİLİRİM?

pesinatsiz-nasil-araba-sahibi-olabilirim

Ülkemizde bu işin ticaretini yapan bir çok galeri mevcut.Bu galerilerden birine giderek senetle araba alabilirsiniz.Elinizde noter masrafı ve devir teslim masrafını ödeyecek kadar nakit paranız olmanız yeterli.Böylelikle bu işi yapan bir galeriye giderek ufak bir peşinatla bir anlaşma yapıp istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.Galerici sizin yerinize bankadan araba için gerekli krediyi kendi adına çekecek.Siz bankayla hiç bir bağlantı kurmayacaksınız.Galericinin bu işten ne karı olacak diyorsanız örneğin galerici 0,95 oranından faizle çektiği krediyi %3 oranında hesap çıkararak kar edecek.Zaten 20.000 TL’lik bir aracı size 25.000 TL’den sattığı için otomatikman karlı bir durumda oluyor.


  • GALERİCİ SİZE NASIL GÜVENECEK?

galerici-size-nasil-guvenecek

Galerici bana nasıl güvenip araba verecek sorunuzun cevabı ise şu.Arabayı satarken notere gittiğinizde araba üzerine rehin koyulacak.Aksi takdirde galerici arabayı satmaz.Siz borcun senetlerinin hepsini ödediğinizde rehin kalkar ve araba o zaman tamamen sizin olur.Senetlerin hepsini bitirmeden arabayı satamazsınız.


  • SENETLERİ ÖDEYEMEZSEM NE OLUR?

senetleri-odeyemezsem

Senetlerin belli bir ödeme günü olur.O gün geldiğinde siz borcu ödemez veya ödeyemezseniz galerici o tek senedi avukata verir ve arabayı bağlatır.Bu yüzden senetle alışveriş yapmak çok risklidir.Ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girmemenizi tavsiye ederiz.Senetle araba almak istiyorsanız bu koşulları iyi düşünmeniz gerekmektedir.


1 Yorum

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir