Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

By  |  0 Yorum

  • ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR

Büyük bir rekabet içine giren bankalar her geçen gün yeni avantajlar ve fırsatlarla karşımıza çıkıyor.Bankaların amacı daha çok müşteriye sahip olmak olduğu için müşteri portföyünü de genişletmek amacıyla toplumun her kesimine hitap etmeye çalışıyor.Bu kesim içerisinde tabi ki öğrencilerde var.Bugün öğrenciye kredi veren kredi kartı veren bankaları araştırdığımızda vermeyen banka neredeyse yok denecek kadar az.


  • BANKALAR ÖĞRENCİYE NASIL KREDİ VERİYOR?

bankalar-ogrenciye-nasil-kredi-veriyor

Herkesin olduğu gibi öğrencilerinde belli ihtiyaçları oluyor.Özellikle üniversiteli öğrencilerin okul masrafları diğer öğrencilere göre daha fazla.Bu yüzden bankaların eğitim kredisine başvuran öğrenci sayısı da oldukça fazla.
Peki bankalar nasıl öğrencilere güvenip kredi veriyor diyebilirsiniz.Bankaların en güvendiği ve sevdiği müşteriler banka işlemlerini çok kullanan ve ödemelerini düzenli yapan müşterilerdir.Diğer bir dikkat ettikleri konu ise müşterilerinin belli bir geliri olmasıdır.Özellikle üniversiteleri öğrencilerin aylık aldıkları burs ve ailelerinin maddi destekleri gençleri direkt banka müşterisi konumuna sokuyor.Böylece bir öğrencinin eğitim kredisi alması daha kolay hale geliyor.


  • ÖĞRENCİYE KREDİ ŞARTLARI NELERDİR?

ogrenci-kredi-sartlari

Hesabınızın olduğu bir bankaya giderek eğitim kredisi almak istediğinizi beyan ettiğinizde bankanın sizden beklediği şartları aşağıda sıralayabiliriz.
*Çalışıyor iseniz maaş bordrosu
*Ailenizin size kefil olması
*Yada eğitim kredisi adı altında sizin adınıza aileniz tarafından alınan kredi


  • ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Ülkemizde çoğu banka öğrenciye kredi verdiği gibi aylık 250 den 1000 TL ye çıkan limitlerle kredi kartı da vermektedir.Bu bankaları ve kartlar ise şunlar;
*Garanti Bankası-Genç Bonus
*Vakıfbank-Kampüs Kart
*Yapı Kredi-Play Kart
*Akbank-Axcess
*Ziraat Bankası


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir