Limit Aşım Ücreti Ne Demek

By  |  0 Yorum

Hangi meslekten, hangi yaş grubundan, hangi yaşam standartlarına sahip olursak olalım, çalışmamızın birincil koşulu yaşamımızı idame ettirmeye yetecek, kaliteli ve keyifli bir hayat sürmemizi sağlayacak maddi imkânlara sahip olmaktır. Bu nedenle insanlar kariyerlerini artırmak, yeteneklerini geliştirmek, çeşitli eğitimler almak gibi birtakım yöntemlere başvurarak dolgun maaşlı ya da yüksek gelirli işlerde bulunmaya çaba gösterirler. Ancak maddi durum ne sınırda olursa olsun, az ya da çok finansal destek almak herkesin ihtiyacıdır ve günümüzde hemen herkes bu amaçla bankalara başvurmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, yatırım fonu, kredi kartı kullanımı gibi hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşterilerine finansal destek sunan ve o anki zorlukları aşmalarını sağlayan bankalar, birtakım ödeme kolaylıklarının yanı sıra müşterilerinden yasal hizmet bedelleri de almaktadır. Bunlardan biri de limit aşım ücretidir. Limit aşım ücreti ne demek, sorusunu sorduğumuzda da, karşımıza günümüzün en çok kullanılan banka hizmeti kredi kartları gelmektedir.

Limit aşım ücreti ne demek, sorusuna verilebilecek en basit cevap, kredi kartlarının limitinden daha fazla kullanım yapıldığında banka tarafından kullanıcıdan alınan faiz ücretidir. Kredi kartına tahsis edilen limitin aşılması durumunda, aynı gün aşılan tutara alışveriş faiz oranı üzerinden faiz hesaplanmaya başlanır. Toplam borç bakiyesi, tahsis edilen limite düşene kadar da limit aşım faizi işlemeye devam eder.

Kredi aşım ücreti ne demek sorusuyla ilgilenmek ve herhangi bir mağduriyet yaşamamak isteyen müşterilerin kullandıkları kredi kartlarının limitlerini, yapılan aylık harcamalarını düzenli olarak kontrol etmeleri gerekmektedir. Özellikle taksitli alışverişlerin fiyat ve ödeme durumlarında daha çok dikkat edilip kontrol altına alınması tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir