Kredi Ön Onayı Nedir?

By  |  0 Yorum

İnsanlar günlük hayatlarında her daim para kelimesini asla düşürmezler. Paranın en önemli kaynağı ise bankalardır. Kısaca para demek banka demektir. Acil ihtiyaçlarınızda size bir arkadaş gibi yaklaşan bankalar aslında kredi adı altında sizlere borç vermektedir. Bu sistemi bir arkadaşınızdan borç alıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Ancak bankanın size vereceği miktarı taksitli ödemek zorunda ve ödemeleri faizli bir şekilde yapacaksınız anlamına gelmektedir. Bazı kişiler kredi çekerken kredi ön onayı alınmıştır gibisinden bir ibare ile karşılaşmaktadır. Peki, kredi ön onayı nedir? Sizlere kısaca anlatalım istiyoruz.

Kredi Ön Onayı; Bankaların ‘’ mobil bankacılık ‘’ isimli uygulamalarından yani akıllı cep telefonlarınızdan bankanın ilgili Android ya da İOS uygulamasını indirerek giriş yapmanız ve oradan kredi başvurusunda bulunduğunuzda veya internet bankacılığı ile kredi başvurusu yaptığınızda ya da telefonla SMS başvurusu yaptığınızda size cevap olarak gelen ‘’ kredi ön onayınız alınmıştır ‘’ şeklinde bir sistemdir.

Bundan sonraki süreçte banka sizden bazı evrakları isteyecektir. Bunlar, kimlik fotokopisi, gelir belgesi ( maaş bordrosu ), kefil ve sigorta dökümünüz şeklinde olmaktadır. Ayrıca müşteri temsilcileri ile birebir görüşmeniz gerekmektedir. Kredi ön onayı alan kişilerin kredisi onayanmış sayılmaz. Sizden istenilen evrakları getirin şeklinde bir ibare ile karşılaşacağınız durumdur. Eğer ön onay alındıktan sonra istenilen belgeleri tamamlarsanız krediyi %70 oranında kullanabilirsiniz anlamına da gelebilir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir