Kredi Notu Kaçtan Başlar

By  |  0 Yorum

Artık son zamanlarda kredi almak çok kolaylaştı. Araba, ev, mülk ve özellikle fazlalaşan telefon için kredi çekimleri insanlar için çok kolaylıkla çekilebilir hale geldi Fakat Kredi Notu Kaçtan Başlar? Soruları herkesçe sorulmaya devam ediyor. Kredi alacak kişi kendine ait kredi puanını bilmeyerek kredi almak isteyebilir.

Kredi Notu Kaçtan Başlar? Sorularını cevaplamak için bu yazıyı sizler için hazırladık. Kredi notunuz ödeme geçmişinize, toplam borcunuza, kredi geçmişinize ve yeni kredi başvurularınıza bakılarak KKB tarafından hesaplanır. KKB puanınız ödeme performansınıza göre yükselip düşmektedir. Kâğıt üzerinde kredi notu 1.500 puan üzeri olduğunda iyi olarak kabul edilir. Kredi notu açısından 700 arası 1500 not kötü, 1500 arası 1700 kredi notu iyi, 1700 üzeri ise çok iyi olarak kabul edilir. Ödeme geçmişiniz en önemli noktalardan unsurlardan birisidir. Eğer geçmişte kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi geciktirmiş iseniz bu durumunuzu olumsuz etkiler. Bu gecikmeler sürekli ve uzun aralıklarla meydana gelmişse veya yasal takibe düşmüşseniz bu skorunuzu kötü etkiler. Sürekli olarak yeni kredi için başvuruda bulunuyorsanız bu durumda notunuzun düşmesine neden olabilir. KKB notunuzu asgari ödemeleriniz de düşürmektedir. Kredi kartı ekstrenizin tam tutarını ödeyerek KKB notunuzu yüksek tutabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinde asgari tutar üzerinden ödemeler yapmak KKB notunuzun düşük olmasına neden olur.

Kredi Notu Kaçtan Başlar? Sorularına cevap olarak birçok seçenek göstermiş bulunmaktayız. Kredi notunuzun nasıl düştüğü ve nasıl yükseldiği yöntemlerini anlatmaya çalıştık. Sizde kredi almak istiyorsanız hemen kredi notunuzu öğrenin. Kredi için ödemelerinize dikkat ederek notunuzu 1500 puan civarlarına çıkartarak sizde istediğiniz krediyi alabilirsiniz. Sizde hemen kredi notunuzu öğrenerek istediğiniz krediyi almak için araştırmanızı yapın.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir