Kredi Kartının Limiti Nasıl Düşürülür?

By  |  0 Yorum

Kredi kartı kullananlar genellikle harcama özgürlükleri daha geniş olabilsin ve aniden kart limitinin bitmesi gibi bir problem yaşanmasın diye yüksek limitler isterler. Bu limit çoğu zaman düzenli ödemeler ve yapılan sık alışverişler sonucu banka tarafından otomatik olarak arttırılır. Yüksek limitli kredi kartına sahip olmak istemeyenler bu durumdan rahatsız olabilirler. Bazı insanlar kartlarını daha az limitlerle kullanmanın daha az risk taşıdığını söyler.

Kredi kartı limiti bazılarına göre yeterlidir. Yüksek kart limitine sahip olmak istemeyen çoğu insan, bu sayede kredi kartı ile alışveriş yaparken daha kontrollü olduklarını ve böylece kart ödemesi yaparken daha az zorlandıklarını belirtmektedirler. Bu sebepten dolayı kredi kartı limitini düşürmek isteyebilirler. Bu işlemi doğru şekilde gerçekleştirmek için en güvenilir sistemlerden biri bankanızın müşteri destek hattı ile iletişime geçmektir.

Kredi kart limiti yeterli gelen kart kullanıcıları, bu limitin istem dışı yükseltilmesini engellemek için, kredi kartının ait olduğu bankayı arayabilirler ya da banka şubesine giderek yetkili personel ile iletişime geçebilirler. İnternet bankacılığı menüsünde de bu konu ile ilgili butonlar mevcuttur. İnternet bankacılığında ilgili sayfaya girdiğiniz takdirde, kredi kartı limit seçimi kısmından istediğiniz miktarın ayarlamasını yapabilirsiniz. Oldukça kolay ve hızlı bir işlem olan kredi kartı limitini düşürme işlemi aynı gün içinde gerçekleşir. Bankanızın müşteri destek hattını arayarak konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir