Kredi Kartinin Arka Yüzündeki Cvv Kodu Hangisidir?

By  |  0 Yorum

İnternet alışverişlerinizde güvenliği sağlamak adına kullanılan CCV kodlar;
İnternet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bankanızın size verdiği güvenlik teminatı adı altında kişiye ve karta özel tanımlanmış koddur.

İnternetten alışverişlerde daha çok karşımıza çıkan bu kodun kullanımı oldukça yaygın ve tüm bankalar tarafından kredi kartlarına zorunlu halde tanımlanmak üzere işlenen bir sistem uygulamasıdır. CCV kod ; kullanmış olduğunuz kredi kartının arka yüzünde bulunan imza atılması gereken şeridin son 3 sayısından oluşan kısma verilen isimdir. Bu 3 haneli rakam kredi kartınızın size özel olarak tanımlanmasından dolayı internet üzeri alışverişlerinizde güvenlik amacını taşıdığı için iyi bir yöntem olarak görünüyor.

Bunun yanında yapılan alışverişlerde firmanın kart sahibini teyit etmesi adına yapılan işlerde de geçerlidir. Kartın kodunun kırılmış olması bankacılık işlemlerinizi istenmeyecek sonuçlara sürükleyebilir ve güvenlik duvarınızı zedeler. Kart numarası ve CCV kod başka bir şahısın eline geçtikten sonra karşı taraf sizden onay almadan bir çok satın alım ve internet üzeri alışveriş gerçekleştirebilir. Ve bu durum sizi istenmeyen durumlara sokabilir. Kartınızın başkası tarafından kullanıldığını anladığınız zaman yapacağınız ilk işlemlerden biri müşterisi bulunduğunuz bankanın genel çağrı merkezini aramak ve durumu detaylı şekilde bildirmektir.

Eğer harcamalarınızı görüntülediğinizde sizin dışınızda yapılan bir ödeme gördüyseniz direk bankanıza başvurmanızı önemle rica ediyoruz. Bu duruma takiben CCV Kodunuz isteğinize göre değiştirilebilir ve bu da bankanın size verdiği kolaylıklardan biri.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir