Kredi Kartı Güvenliği İçin Pratik Bilgiler

By  |  0 Yorum

Kredi kartınız sadece size özeldir. Size özel olan bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri kesinlikle kimseyle paylaşmamanız gerektiğini öncelikle belirtmek isteriz. Bankalar tarafından bu güvenlik önlemleri en güvenilir şekil de sağlanmaktadır. Ama günümüz de artık kötü niyetli insanlar daha da çoğalmıştır. Bu sebepten dolayı bizim de güvenlik için önlem almamız gerekebilir. Sizin en ufak bir dikkatsizliğinizle tüm güvenlik bilgileriniz çökelte bilinir. Bankanın yanı sıra sizlerin de bu güvenlik önemlerinde özen göstermeniz gerekmektedir. Kredi Kartı Güvenliği İçin Gerekli Bilgiler ‘i buradan öğrenebilirsiniz.

Güvenliğiniz İçin İpuçları

-Kredi kartınızın ön ve arka yüzündeki bilgileri kimseyle paylaşmayın.
-Hatalı yanlış çekimlerin olmaması için alışverişleriniz deki fişleri kesinlikle saklamalısınız.
-Hesaplarınızla ilgili ekstreleri bir yere bırakmamalı işiniz bittikten sonra kesinlikle atmalısınız.
-Kredi kartınızı koyduğunuz yeri unutmayın eğer unutursanız Bankanıza hemen bilgi vermelisiniz.
-Kredi kartınızda ki bilgileri herkesin görmemesi için açık bir şekil de bırakmamalısınız.
-Kredi kartınızı sadece sizin kullanmanız gerekmektedir. Kredi kartları şahıssa özel olduğu için. Başka birinin kullanması doğru değildir.
-Sizi arayarak kart bilginizi isteyen herkesin Bankacı olmadığını bilmeniz de fayda var. Bankacılar bile kart numaranızı tuşlayarak girmenizi ister direkt numara isteyemezler.
-Telefon dolandırıcılığına da dikkat etmelisiniz.

Günümüz de dolandırıcılık şekli gittikçe arttığı için Kredi Kartı İle İlgili Gerekli ipuçları bilgilerini edinmeniz de fayda vardır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir