Kredi Kartı Borcuna Dair Bilmeniz Gereken 11 Şey

By  |  0 Yorum

Günümüzde alışverişlerimiz de çok sık ve birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Mecburiyetler için kullanılmakta olduğu gibi kişinin kendi isteğine de bağlı olarak kullanılabilir. Alışverişlerimizde sıklıkla Kredi Kartı kullanımı vardır. Günümüzde artık iyice yaygınlaşmış ve gün geçtikçe kullanım oranı artmaktadır. Genelde herkes kredi borcundan yana dertlidir.

Kredi Kartı Borcunuza Dair Bilmeniz Gereken 11 şey‘i sizlere şöyle sıralayabiliriz;
Öncelikte kredi kartı kullanımlarınızda alışverişleriz de dikkatli olmanız gerektiğini belirtmek isterim Alışveriş Fişlerinizi, sliplerinizi saklayarak ne kadar alışveriş yaptığınızı bilebilirsiniz. Limitiniz maaşınızı geçmemeli. Kredi kartı alışverişlerinizin hangi aya yansıyacağını, tarihini bilmelisiniz. Kredi Kartı borcunuzu yatırırken asgari ücret yatırmaktan her ne kadar zor olsa da uzak durmalısınız daha sonra kalan borca faiz bindirildiğini unutmamalısınız. Kredi Kartı ödemenizi yapmadıysanız tutar ne kadar olursa olsun kartınız kullanıma kapatılacaktır bunun bilinci içinde olmalısınız.

3 Ay boyunca asgari ücreti yatıramazsanız Bankanızın sizi mahkemeye sevk edeceğini belirtmek isterim. Eğer ödemelerinizi düzenli yaparsanız Bankada yüksek puanlar kazanabilirsiniz. Bazı alımlarda taksitlendirme yapılmaktadır isterseniz bu şansınızı kullanabilirsiniz. Şifrelerinizi ve özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız. Kartınızın kaybolduğu taktir de Bankayla hemen iletişime geçmelisiniz. Ek kart ile kredi, kartınızın limitinin aynı olduğunu unutmayın. Sizler de bu bilgilere dikkat ederek Kredi kartınızı nasıl kullanmanız gerektiğinden haberdar olabilirsiniz. Kredi kartının düzgün kullanımda hiçbir zararı olamayacaktır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir