Kombi Teknisyeni İşi Arayanlar Kombiteknisyeni.org Adresini Ziyaret Edin!

By  |  0 Yorum

Kombi TeknisyeniKombi teknisyenliği getirisi ve geleceği parlak mesleklerden birisidir. Çünkü insanlar ısınmak için kombi kullandığı sürece bu mesleğe olan talep de değişmeyecek. Üstelik Baymak, Buderus ve Ferroli gibi büyük kombi markaları sürekli olarak büyük ve küçük şehirlerde kombi teknisyeni arayışında.

Bu meslek dalında çalışabilmenin en önemli kurallarından biri deneyim sahibi olmak. Kişi bu deneyimi eğitim aldığı okuldan ya bir önceki işyerinden edinmiş olabilir. Tabi ne kadar uzun süre iş deneyimi edinildi ise maaş da o oranında artışa geçiyor. Çünkü teknisyenler içinde de usta ve kalfa ilişkisi bulunuyor. Örneğin meslek lisesi çıkışlı bir gencin direkt usta olarak mesleğe adım arması imkansız. Kombi Teknisyeni İşi Arayanlar daha çok meslek lisesi çıkışlı kişiler ile çalışmayı tercih ediyor.

Kombi Teknisyeni Maaşları
Kombi teknisyeni maaşları 2000 TL ile 6000 TL aralığında değişiyor. Mesleğe ilk başlayan ve kalfa olarak çalışan kişilerin asgari ücret alma ihtimali de var elbet. Sosyal ve yan hakları da bulunan meslekte kariyer yapmak mümkün. Bunun için aranan yegane şey ise istek ve tecrübe.

Kombi teknisyenliği usta olarak çalışmak için en az birkaç yıl boyunca teknisyenlik yapmış olmak şart. Yanı usta kişinin tek başına da bir işin üstesinden geliyor olması önemli. Genellikle bu tarz büyük firmalar iş bulma siteleri üzerinden ilan yayımlıyor. Prezantabl olmak yerine daha istekli görünmek ve daha kolay öğrenme kabiliyetine sahip olmak tercih nedeni.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir