Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

By  |  0 Yorum

  • KARA LİSTE NEDİR?

Bankalara olan borçlarınızı gününde ödemeniz gerekmektedir. Ancak bazı nedenlerden dolayı ödemelerinizde gecikmeler olabilir. Bankalar bu gecikmeleri doğal karşılar. Fakat gecikme gün sayısına göre borcunuza faiz işlemektedir. Bu gecikmelerde de bir sınırlama vardır. Bankalar müşterilerine en fazla 90 gün geciktirme şansı tanır. Bu süreyi geçirir ve borcunuzu ödeyemezseniz banka, tahsil edemediği borcu hukuk yoluyla almak isteyecektir. Bu durumda da bankanın kara listesine girersiniz.


  • İSMİM KARA LİSTEDE, NE YAPACAĞIM?

Ekonomik sıkıntı içindesiniz ve bu sıkıntıdan kurtulmak için kredi çekmek istiyorsunuz. Ancak geçmişinizde borçlarınızı geciktirdiğiniz veya ödeyemediğiniz için isminiz avukata verildi. Tekrar kredi çekerek hem içinde bulunduğunuz durumdan çıkmak hem de adınızı kara listeden sildirmek istiyorsunuz. İşte şimdi yazacaklarımız tam size göre.


  • SİCİL AFFI

Devletin ekonomi kurmayları son dönemde artan prim faizleri nedeniyle yaklaşık 1 milyon kişiyi kapsayacak sicil affını gündeme aldı. Son 3 aylık dönemde kredi faizlerini düzenli olarak ödemiş iseniz, sicil affı ve kara listeden çıkaracak yasa tasarısı sizi de umutlandırabilir.


  • KARA LİSTEDEKİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Genel prensip olarak eskiden birçok banka kara listede bulunanlara kredi vermiyordu ancak yukarıda bahsettiğimiz sicil affı yasası sayesinde yakın zamanda bankalar tüketicilere politikalarını gevşetmiş olacak. Ülkemizde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Adabank, Akbank, Anadolubank, Fidabanka, Şekerbank, Denizbank, INGBank, HSBC Bank, Odea Bank, RoboBank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Birleşik Fon Bankası, Alternatif Bank, Burgan Bank, Tekstil Bankası.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir