İhtiyaç veya Konut Kredisi Kullanan Kişi Ölürse Borç Ne Olur

By  |  0 Yorum

İhtiyaç Kredisi, bireysel kredi kapsamında bankaların müşteriye kredi vermesidir. İhtiyaç kredisi alma nedenleri, evlilik, eşya alımı, tatil gibi birçok nedenle ihtiyaç duyulan parayı kapsar. Konut Kredisi, ev sahibi olmak, yeni bir eve taşınmak ya da yatırım amacıyla konut almak için çekilen kredi türüdür. Müşterinin almak istediği konuta gönderilen eksperin verdiği değerin %75 i kadar kredi çıkar.

İhtiyaç veya konut kredisi kullanan kişi ölürse borç ne olur sorusu çok fazla gündeme gelmektedir. Eğer ki kredi çektiğinizde özellikle de konut kredisinde hayat sigortası yaptırmışsanız ki yaptırmazsanız krediyi büyük çoğunlukla size vermezler. Size bir şey olduğu takdirde sigorta karşılar masrafları. Eğer yoksa hayat sigortanız kefil varsa eğer o ödemekle yükümlüdür. Ya da varisi kredi borcunu ödemekle yükümlüdür. Eğer ki reddi miras yaparsanız yani ne borcu ne evi isterseniz banka eve el koymakla yükümlüdür.

İhtiyaç veya konut kredisi kullanan kişi ölürse borç ne olur, tabi ki geride kalanlara kalır maalesef. Hele bir de ölen kişiye kefil olduysanız ne yazık size. Paşa paşa ödemek zorunda kalırsınız. İhtiyaç ve konut kredisi kullanan kişi ölürse borç ne olur, tabi ki varisine kalır. Borçlar kanunda yer alan maddeyle ödemekle yükümlü olan varisidir. Tabi yukarıda bahsettiğim üzere reddi miras yapmadığı sürece ölen kişinin varisi borcu ödemekle yükümlüdür.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir