Hayvancılık Hibe Desteği Nasıl Alınır?

By  |  0 Yorum

Ülkemiz şartlarında hayvancılığa olan ilgiyi, talebi çoğaltmak ve yerli hayvan yetiştiriciliğini arttırmak amacıyla devlet hayvancılıkla uğraşan ve uğraşmak isteyen bireylere hibe desteği yapmaktadır. Hayvancılık hibe desteği nasıl alınır? Sorusunun cevabı için yazımızı dikkatlice okumaya devam edebilirsiniz.

Asıl sorumuz hayvancılık hibe desteği nasıl alınır? Sorusudur. İlk olarak hayvancılık hibe programlarından yararlanmak istiyorsanız seçilmiş ve projeler yapılmış illerden birinde yaşıyor ve projenizi bu illerden birinde hayata geçiriyor olmak zorundasınız. Bu iller Güneydoğu Anadolu Projesinde ki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak, Doğu Anadolu projesi altında bulunan Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Bayburt ve Gümüşhane illeridir.

Bu illerden birisinde hayvancılık anlamında bir girişim yapmak istiyorsanız eğer hayvancılık hibe programından yararlanabilirsiniz. Hayvancılık hibe programında İnşaat ve yeni yatırımlarda hibe oranı %30’dur. Hayvan alımı ve damızlık durumunda hibe oranı %40’dır. Makine alımında %40, süt sağım ünitesinde %40 ve soğutma tankı alımı durumunda ise de %40 olarak belirlenmiştir. Yatırım yaparken en az yatırım yapabileceğiniz hayvan sayısı 50 baş en fazla ise de 300 baş hayvan yatırım limitleri bulunmaktadır. Yaptığınız yatırımın 300 baş hayvandan daha fazla olması için ise gerçek veya tüzel kişi olmalıdır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir