Faizsiz Kredi – Faizsiz Kredi Veren Bankalar

By  |  0 Yorum

  • Faizsiz Kredi – Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde çoğu insan nakit ihtiyacı çektiği zamanlarda ilk gittikleri yer bankalar oluyor.Bankalarda hem müşterilerini memnun etmek hemde daha fazla müşteri çekmek amacıyla her gün yeni avantajlar sunuyorlar.Bunlardan birisi de faizsiz kredi avantajı.Peki faizsiz kredi nasıl veriliyor?


  • HANGİ BANKALAR FAİZSİZ KREDİ VERİYOR?

Ülkemizdeki bankalardan bazıları sıfır faizli kredi verme yetkisine sahipler ancak kredi verirken yanında sunduğu bir sigorta ürünü veya dosya masrafıyla sizden yine de para alınır. Örneğin Denizbank ve HSBC Bankası mesela size 3000 TL kredi verecekse bunun 200 TL kadar bir dosya masrafı olur.Yada HSBC kredi kartı alırsanız 1000 TL faizsiz kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Yani aslında hiçbir bankadan faizsiz kredi alma imkanınız yoktur.
En uygun kredi veren bankalar arasında olan Denizbanktan bile 1000,3000,5000 TL gibi düşük miktarlarda kredi alabilir ama ancak 250 TL civarında bir dosya masrafı ödersiniz. Kredi notunuz yüksek ise ING den çok düşük faizlerle kredi alma imkanınız da var. Bunun yanı sıra BDDK’nın 2014 ortasında aldığı bir kararla dosya masraf tutarlarına sınırlama getirilmiştir.Bu sınırlamaya göre bankalar verdikleri kredi miktarının %5inden daha fazla masraf parası alamayacaklar. Sözün özü bir banka faizsiz kredi verdiğini iddia ediyorsa bunu iyice incelemelisiniz.Düşünmeden kredi almamanızda yarar var.Sadece bir bankaya odaklanmamalı diğer bankalarında kredi imkanlarını incelemeli faiz oranları ve masraflarıyla karşılaştırmalısınız.Daha sonra bu para da nereden çıktı dememek için iyi araştırmakta yarar var.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir