Evlilik Kredisi

By  |  1 Yorum

  • EVLİLİK KREDİSİ NEDİR?

Günümüzde evlilik hazırlığındaki çiftlerin en çok dert ettikleri konu parasal sıkıntılar.Maddi sıkıntılar nedeniyle evlilik işlemlerini tamamlamakta güçlük çeken gençler için devlet kredi imkanı sunmaya karar verdi.Bu krediden sadece ihtiyaç sahibi gençler faydalanabilecek.Devlet evlenmek isteyen eş adayları için 10.000 TL kredi vererek destek sağlıyor.Ayrıca kredinin faizsiz olması geri ödeme sürecinde sıkıntı yaşanmasını da engelliyor.


  • BAŞVURU ŞARTLARI

basvuru-sartlari

Krediye başvuran gençlerin meslekleri,maddi durumları,ailelerinin aylık gelirleri incelemeye alınıyor.Gelir düzeyi iyi seviyede ve mülk sahibi olan gençler bu krediden faydalanamıyor.Ayrıca aşağıdaki şartlar da kredi almak için gerekli.
1.Çiftlerin 18-24 yaş aralığında olması gerekiyor.Üniversite mezunları için yaş sınırı 26 dır. 2.Türk ceza kanununda yer alan suçlardan herhangi biri ile cezalandırılmamış olmak.
3.evlenmek için maddi imkanı bulunmamak.


  • KREDİ GERİ ÖDEMESİ NASIL?

kredi-geri-odemesi

Bu şartlar sağlandığında çiftler devlet destekli evlilik kredisi alabilmektedir.Kredinin geri ödemesi 1 yıl sonra başlamaktadır.4 yıl vadeyle ödenen evlilik kredisi çocuk olması durumunda 1 yıl daha ertelenebiliyor.Ayrıca devlet yurdunda büyüyen yetim gençlerin kredi geri ödemeside 2 yıl olarak belirlenmiştir.


  • EVLİLİK KREDİSİ HANGİ BANKALARDAN ALINABİLİR?

hangi-bankalardan-alinabilir

Evlilik kredisi almak isteyen eş adayları Vakıf Bank,Halk Bankası ve Ziraat Bankasından devlet destekli faizsiz kredi alabilirler. Bunun dışında 10.000 TL den fazla kredi almak isteyen gençler için de bankaların devlet desteği olmaksızın faizli avantajları da var.


  • EVLİLİK KREDİSİNİN FAYDALARI NELER?

evlilik-kredisinin-faydalari

Yaşam şartlarının zorluğu,maddi sıkıntılar vb. nedenlerle günümüzde gençler evlilik planlarını ertelemek zorunda kalıyor.Yaş ilerledikçe biyolojik nedenlerden de ötürü evli çiftlerin çocuk sahibi olması zorlaştığından ülkemizdeki genç nüfus oranı da azalmaktadır.Bu krediyle devlet gençlerin doğru zaman diliminde evlenmelerini amaçlamaktadır.Bu yasayla gençler evlilik hayatına rahat ve güvenli bir şekilde başlayabilecekler.Ayrıca faizsiz olması ve geri ödemenin esnek şartları evlilik kredisinin daha cazip olmasını sağlıyor.


1 Yorum

  1. Pingback: Evlilik Kredi İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey! | Karuser

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir