En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi

By  |  0 Yorum

  • EN UYGUN KREDİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Yaşam şartlarının zorluğu nedeniyle zaman içerisinde borçları birikmiş ve ödeyemeyecek durumda olan insanların ilk başvurdukları yer bankalardır.İnsanların bankalara kredi başvurusu yaparken en çok dikkat ettikleri şeylerden birisi de en uygun krediyi veren bankadan kredi almak.Ülkemizde 50 civarında banka olduğunu göz önünde bulundurursak insanların hangi bankayı seçeceği konusunda zorlandığını tahmin etmek gerekir.Daha çok internet üzerinden araştırma yaparak en uygun kredi veren bankayı bulmaya çalışan müşterilerin aslında bu araştırmalarında da çok dikkat etmesi gerekiyor.Çünkü kredi araştırmasında bankaları karşılaştıran sitelerin sayısı arttıkça müşteri yanlısı olmayan sitelerin sayısı da arttı.
Bu kadar çok bankayı tek tek şube şube gezerek kredi avantajlarını öğrenmek yerine internet üzerinden araştırmak tabi ki çok kolay.Ancak araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var.Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

1.Eğer bir karşılaştırma sitesinden kredi başvurusu yapacaksanız başvurunuzun hangi bankaya iletileceğinden tam olarak emin olun.Çünkü bazı siteler sizin istediğiniz banka dışında başka bir bankaya kredi başvurunuzu yollayabilirler.

2.Yine bir karşılaştırma sitesi üzerinden başvuru yapmaya karar verdiyseniz başvuru yaptığınız bankanın faiz oranlarını ve maliyet oranlarını paylaştığına emin olun.Bankanın faiz oranı sizin sandığınızdan daha yüksek olabilir.Bu konuda mutlaka emin olmalısınız.

3.Karşılaştırma sitelerinden başvuru yapılıyor ve bu başvurular bankalara iletiliyor.Ancak başvurunuz takip ediliyor mu? Başvuru yaptığınızda başvurunuz takip edecek güvenilir bir karşılaştırma sitesi seçmelisiniz.

Teker teker bankaların sitelerine girip kredi avantajlarını da araştırabilirsiniz.Ama bazı bankalar kredi faiz oranlarını hesaplamalara dahil etmiyor.Sonuç olarak internet üzerinden karşılaştırma sitelerinde en uygun kredi veren bankaları bulabilirsiniz.Ancak dikkat etmeniz gereken asıl şey bulduğunuz sitenin güvenilir olmasıdır.Güvenilir ise uygun koşullarda düşük faiz oranlarıyla kredi almanız mümkündür.
Tüm bunların yanı sıra günümüzde en uygun kredi veren bankalar arasında Halkbank ve Garanti Bankasını örnek gösterebiliriz.Bu bankaların uygun kredi vermesinin nedeni zaten sektörde adlarını duyurmuş olmaları ve müşteri portföylerinin geniş olmasıdır.Fakat piyasaya yeni giriş yapan bankaların kredi imkanlarını da araştırmakta fayda vardır.Çünkü bu bankalarda isimlerini duyurabilmek diğer bankalarla rekabet içerisinde olabilmek için dönem dönem avantajlı kredi fırsatları sunmaktadır.Bu tarz bir kredi imkanını yakalayabilirseniz sizin açınızdan oldukça avantajlı bir alışveriş olacaktır.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir