Bosch Çamaşır Makineleri Hakkında Bilgiler

By  |  0 Yorum

Bosch marka çamaşır makinesi nedeniyle yaşadığım olayları sizlere anlatmak istedim. Yine sıradan günlerden birinde çamaşır makinemi çalıştırdım ve kirlileri attım. Diğer ev işlerini hallederken, çamaşır makinemi kontrol ettiğimde birden bire çalışmayı durdurduğunu fark ettim. Ancak bu durumun sıradan bir olay olduğunu ve herhangi bir sorun çıkarmayacağını düşünerek, tekrar çamaşır makinemi çalıştırmaya yeltendim. Ancak ne kadar uğraştıysam, ne kadar farklı yollar denediysem, bir türlü çamaşır makinemin çalışmadığını fark ettim. Hemen bu konuda yardım almak için en yakın Bosch Servis Çiğli ekibini aradım. Çok kısa bir süre içerisinde adresime intikal eden servis yetkilileri, çamaşır makinemdeki sorunu anlayabilmek için kolları sıvadılar.

Çamaşır Makinesinin En Büyük Düşmanı Kireçtir
Bulunduğum bölgenin şebeke hattındaki suyun oldukça kireçli olduğuna dair duyumlar almıştım. Ancak bu duyumlar sonucuna makinemin kireçten etkileneceğini düşünmemiştim. Evime gelen Bosch Çiğli servisi personelleri, kireç nedeniyle makinemin büyük bir zarar gördüğünü ve birçok borunun tıkandığını dile getirdiler. Bu sorunla daha önce karşılaşmadığım ve kireç nedeniyle herhangi bir sorun yaşamadığım için ne yapacağımı şaşırdı. Bu konuda ise servis personelleri bana birtakım uyarılarda bulundular. Çamaşır makinelerinin kireçli sudan etkilenmemeleri adına birçok deterjanın olduğunu dile getirdiler. Bu deterjanlar sayesinde makinemi kireçten koruyabilir ve kirecin makineme zarar vermesini önleyebilirmişim. Bu uyarıları dikkate alarak hemen servis personellerinin önermiş olduğu deterjanları almakla işe başladım.

Çamaşır Makinesi ile İlgili En Ufak Sorunda Servisten Yardım Almak Gerekmektedir
Çamaşır makinesi sorunlarına karşın birçok ev hanımı kendi başına kulaktan dolma bilgiler ile çözüm üretmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu durum makinenin daha büyük sorunlarla karşılaşmasına ve donanımların büyük yara almasına neden olmaktadır. Bosch Servis Çiğli personelleri, makinemde ki sorunların daha da çok büyümemesi adına hemen onlarla iletişime geçmem gerektiğini dile getirdiler. Aksi halde kendi müdahalelerim, daha büyük masraflara yol açarak, hem maddi hem de manevi anlamda sorun yaşamama neden olabilirmiş. Bununla birlikte güvenilmeyen ve işinde tecrübeli olmayan servislerden uzak durmam gerektiğinin altını çizen yetkililer, bu konuda kendilerinden her zaman için yardım alabileceğimi belirttiler.

Çamaşır Makinelerine Gereğinden Fazla Çamaşır Atmamak
Bilindiği üzere çamaşır makinelerinin yıkama konusunda belirli kapasiteleri olmaktadır. Bu kapasitelerin üstünde ki yıkama durumları ise zaman içerisinde makinenin zarar görmesine neden olacaktır. Ben de çamaşır makineme yeri geldiği zaman gereğinden fazla çamaşır doldurarak, aslında farkında olmasam da büyük bir zara vermişim. Bu ihmalkarlığımın da makinemin arızalanması konusunda katkısı son derece büyümüş. Bu konu üzerinde önemli uyarılarda bulunan Bosch Servis Çiğli personelleri, fazla çamaşır atmanın, makinenin daha fazla çalışma zorluğuna maruz kalmasına, daha fazla kirle karşılaşmasına ve su ile birlikte deterjanların çamaşırlara daha az nüfuz ettiğine neden olduğunu dile getirdiler.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir