Borç Kapatma Kredisi

By  |  0 Yorum

  • BORÇ KAPATMA KREDİSİ

borc-kapatma-kredisi

Günümüzde bir çok kişinin farklı farklı bankalara borcu bulunmakta ve bu borçları kapatmakta zorlanmaktadırlar.Bunun için bankaların sundukları yeniliklerden birisi de borç kapatma kredisi.Birikmiş kredi, kredi kartı borçlarını tek bir bankada toplamak isteyen müşteriler borç kapatma kredisine diğer bir adıyla borç transfer kredisine başvurabilirler.Peki tüm bu işlemler nasıl oluyor merak ediyor musunuz?


  • BORÇ KAPATMA KREDİSİ NASIL OLUYOR?

Kredi kartı ve kredi borçlarınızı ödeyemiyorsanız ve faizler üst üste gelmeye başladıysa sizin de bir borç kapatma kredisine başvurma zamanınız gelmiş demektir. Borç kapatma kredisinde amaç farklı bankalara olan borçlarınızı tek bir banka altında toplamaktır.Kredi başvurusu yaptığınız bankanın yaptığı şey sizin diğer bankalarla olan borç problemlerini bitirmek ve size uygun faiz oranı ve uzun vade seçenekleriyle bir ödeme planı sunmaktır.


  • BORÇ KAPATMA KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

*İhtiyaç kredisi,taşıt kredisi ve kredi kartı borçları transfer edilebilir.
*Transfer edilemeyenler ise;konut kredisi,KMH ve Finansbank borçlarınız.
*Karşı banka kredi borcunun tamamını transfer edebilmektedir
*Bankalara yapılacak olan EFT’ler ücretsizdir.
Borçlarınız gerekli koşulları sağladığınız takdirde borç transferi yapan bir bankaya taşıyabilir %1.15 ten başlayan aylık faiz oranlarıyla borçlarınızı tek bir bankadan ödeyebilirsiniz.


  • BORÇ KAPATMA KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

borc-kapatma-kredisi-evraklari

İstenen evraklar bankadan bakaya farklılık gösterse de genellikle sizden istenecek evraklar aşağıdaki gibidir.
*Gelir belgesi
*Nüfus cüzdanı aslı veya noter tasdikli suret
*Adınıza kayıtlı bir fatura (elektrik,su,doğalgaz,telefon faturalarından herhangi biri olmalı ve son 3 aya ait olmalıdır.)


  • BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

borc-kapatma-kredisi-veren-bankalar

Borç kapatma kredisi vermeyen banka hemen hemen bulunmamaktadır.Çünkü zaten size kredi çıkıyorsa tüm bankalar bu krediyi vermekte gönüllü olacaktır.Borç kapatma kredisi veren bankalardan bazılarını ise sizler için sıraladım.
Vakıfbank,Akbank,Denizbank,İş Bankası,Garanti Bankası ve TEB borç kapatma kredisi veya halk dilinde borç transfer kredisi vermektedir.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir