Başkasının Kredi Notunu Öğrenme

By  |  0 Yorum

Başkasına ait kredi notu öğrenmek, verilecek bilginin hangi amaçla kullanılmasına bağlıdır. Bu işlemi yaptırmak kesinlikle etik amaçlar için mümkün olabilmektedir. Genellikle iş anlaşmaları, ev sahibi kiracı ilişkisi, evlilik gibi durumlarda kişilerin kredi notları sorgulanabilir ve bu sayede finansal risk durumları öğrenilmiş olur. Aynı zamanda iş ortaklıkları aşamasında da başkasına ait kişi ya da kişilerin kredi notu öğrenilebilmektedir.

Kişilerin olduğu kadar yine kurumların da kredi notları belli çerçeveler kapsamında öğrenilebilmektedir. Bu bilgiye sahip olmak için findeks kredi notu öğrenme adlı bir platform kurulmuştur. Bu platform sayesinde kredi notu hakkında bilgi almak isteyenler hem kendi kredi notları hem de başkasının kredi notu hakkında bilgi alabilmektedirler. Kolay bir işlem olan kredi notu öğrenme için öncelikle findeks girişi yapılması gerekmektedir.

Başkasına ait kredi notu öğrenilebilmesi için findekste özel olarak belirtilen sekmeye giriş yapılır. Bunun için istenilen şey, o kişiye ait TC Kimlik Numarası ve o kişinin çalışmakta olduğu banka hangisi ise onun seçilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte yine kredi notu öğrenilecek kişiye ait güncel bir telefon numarası da girilmesi gerekmektedir. Gerekli alanların doldurulması sonrasında kredi notu incelenecek olan kişiye bir sms yollanacaktır. Bu sms sonrası o kişi ‘’Evet’’ cevabını verirse, talep onaylanmış olur ve bu sayede başkasına ait kredi notu yasal kapsamlar altında incelenmiş olur.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir