2016 Yılı MTV Ödemeleri Kaç Taksit ve Yeni MTV Tutarları

By  |  0 Yorum

Yeni yılın ilk ayları ile birlikte yeni motorlu taşıtlar vergisi de gündeme geldi. 31 Ocak 2016 tarihine kadar ödenmesi gereken vergi hakkında da merak edilen noktalar bulunmaktadır. MTV ödemeleri motosiklet, taksi, otobüs, kamyon gibi tüm araçlara uygulanmakta ve farklı farklı ödeme tutarları bulunmaktadır. Peki, 2016 yılı MTV ödemeleri kaç taksit ve yeni MTV tutarları ne kadar? Yeni yılla birlikte MTV’ye zam geldiğini düşünürsek yeni ücretleri incelemek gerekecek.

2016 yılı MTV ödemeleri kaç taksit ve yeni MTV tutarları aracın motor silindir özelliğine ve yaşına göre değişmektedir. Aracınıza ait tutarları öğrenmek için internet üzerinden TC kimlik numaranızı, plakanızı ve ruhsattaki tescil numarasını girerek bilgi alabilirsiniz. Örneğin 1-3 yaş arası bir araca sahipseniz ve silindir hacmi 1300 cm kadarsa yaklaşık ödemeniz gereken miktar geçen yıl 591 TL iken bu yıl 623, 98 TL’dir.

2016 yılı MTV ödemeleri kaç taksit ve yeni MTV tutarları mutlaka 1-31 Ocak tarihleri arasında ödenmelidir ve kaçışı yoktur. Aksi takdirde cezai işlem uygulanır. Ödememekte ısrarcı olduğunuz durumlarda bankalardaki hesabınızdaki paralara ek konularak temin edilebilir. MTV ödemeleri birçok anlaşmalı banka ile kolayca yapılabilmektedir ve bankalar ek taksit fırsatları sunmaktadır. Örneğin, Deniz Bonus 6 taksit, Finansbank 4 taksit, Akbank, Garanti, Yapı Kredi gibi bankalar 3 taksit uygulamaları ile müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir