1500 Lira Maaşa Konut Kredisi Çıkar mı

By  |  0 Yorum

Her insanın hayatıyla ilgili yaptığı planlamada, hayallerinin ekonomik olarak en büyüğünü, ailesiyle birlikte oturacağı bir ev satın almak oluşturur. Ödeme – gelir dengesi olumlu insanlar için konut kredisi kullanmak oldukça kolayken, düşük gelirliler için bu halayi gerçekleştirmek için kredi kullanırken çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Peki; 1500 Lira Maaşa Konut Kredisi Çıkar Mı?

Bankalar, kredi kullandırırken kişinin gelirinin yanında, yaptığı diğer banka işlemlerine, faturalarını otomatik ödeme talimatı vererek bankalar aracılığıyla yapıp yapmadıklarına, düşük limitli de olsa kredi kartı kullanıp kullanmadıklarına, kredi kartı borçlarının tamamını her ay düzenli şekilde ödeyip ödememelerine, bir yıl içerisinde iki defadan fazla asgari ödeme yapıp yapmadıkları gibi birçok kriterden oluşan koşullarla kişilerin kredi notlarını belirlerler. Kredi risk bilgileri bankalar arasında paylaşılır. Geciken ödemeler, aksatılan kredi kartı borçları kredi puanını düşürmektedir. 1500 Lira Maaşa Konut Kredisi Çıkar Mı? sorusunun cevabı ise tüm bu yukada anlatılanlarla yakından ilgili. Bilindiği gibi konut kredilerinde konutun ekspertiz değerinin % 75’ine kadar verilir. Yani 100.000 lira değerinde bir konut satın alacaksanız, 25.000 TL’yi peşinat olarak ödemeniz gerekir.

1500 lira maaşla konut kredisi kullanabilmek için, yukarıdaki kriterlerle hesaplanan kredi notunuzun yüksek olması ve her halükara aylık kredi taksitlerinin maaşınızın üzerinde olmaması gerekir.
1500 Lira Maaşa Konut Kredisi Çıkar Mı? diye soruyorsanız, öncelikle kredi notunuzun yüksek olup olmadığına, peşinat olarak birikiminizin bulunup bulunmadığına ve alacağınız konutun aylık taksitlerinin maaşınızı geçip geçmediğine bakmalısınız.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir